Miło nam poinformować, że profesorowie Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego: prof. dr hab. Adam Wątor, dr hab. Eryk Krasucki, prof. US i dr hab. Radosław Ptaszyński prof. US, zostali członkami Komisji Biograficznej Polskiej Akademii Umiejętności. Komisja Biograficzna powstała 01.06.2021 r. decyzją Zarządu Wydziału II Historyczno-Filozoficznego Polskiej Akademii Umiejętności. Jej celem jest konsolidacja środowiska badaczy, zajmujących się szeroko pojętą biografistyką i biografią, jako gatunkiem w domenie historii historiografii. Inicjatorami utworzenia Komisji Biograficznej są redaktorzy i współpracownicy Polskiego Słownika Biograficznego. Polska Akademia Umiejętności była instytucją, dzięki której w 1935 r. powstało to monumentalne wydawnictwo polskiej historiografii. Redakcja PSB do dzisiaj mieści się w budynku PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!