W dniach 21–22.04.2023 r., w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie odbyła się ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa pt.: „Brzemię korony. Monarchia w dziejach człowieka”. Konferencję zorganizowało Koło Naukowe Młodych Historyków działające w Instytucie Historycznym US pod opieką dr. hab. Radosława Skryckiego, prof. US. Z referatami wystąpili przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencję otworzyła dyrektorka Instytutu Historycznego dr hab. Agnieszka Szudarek, prof. US, a wykład wprowadzający pt.: „Dynastia Gryfitów i jej heraldyka” wygłosił prof. dr hab. Radosław Gaziński.