Dn. 24.11.2022 r. na Zamku Królewskim w Warszawie prof. dr hab. Henryk Walczak, pracownik Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, odebrał podczas ceremonii otwarcia Targów Książki Historycznej wyróżnienie w prestiżowym konkursie o Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka. Jury doceniło w ten sposób monografię „Jeden naród o dwóch sztandarach. Przymierze polsko-rumuńskie (1918) 1921-1926. Dokumenty i materiały”, wydaną przez prof. Henryka Walczaka i prof. Krzysztofa Nowaka z Uniwersytetu Śląskiego [Warszawa: 2020 [2021], Polskie Towarzystwo Historyczne]. Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka przyznawana jest od 1997 roku autorom i wydawcom prac naukowych z zakresu historii i archiwistyki. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!