Miło nam poinformować, że publikacja pt. Od świtu do zmierzchu. Cmentarze metropolii lwowskiej, Szczecin: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, 2021, autorstwa prof. dr. hab. Ryszarda Tomczyka i dr Barbary Patlewicz, została wyróżniona przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie ACADEMIA 2022 dla Publikacji Akademickiej w Dziedzinie Nauk Społecznych i Humanistycznych. Do konkursu nadesłano łącznie 118 publikacji z 39 wydawnictw. Jego organizatorami są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura. Warto podkreślić, że z inicjatywy autorów i za zgodą Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego w obecnym kontekście wojny dochód ze sprzedaży książki pójdzie na pomoc do Lwowa.