W dn. 02.02.2024 r. odbyło się V Forum Doktorantów Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, podczas którego wystąpienia wygłosiło ośmioro doktorantów ze Szkoły Doktorskiej US przygotowujących rozprawy z historii: mgr Dorota Kurek-Śliżewska, mgr Maciej Wójcik, mgr Małgorzata Musiał, mgr Paweł Neumann-Karpiński, mgr Paweł Śliżewski, mgr Anna Sienkiewicz-Rogaś, mgr Filip Przytulski oraz mgr Michał Rozenberg. Uczestnicy wysłuchali bardzo ciekawych referatów, po których rozgorzały długie dyskusje. Całość obrad, które pierwszy raz odbywały się stacjonarnie, a nie za pośrednictwem MS Teams, prowadził dr hab. Eryk Krasucki, prof. US (IH). Forum organizowane jest od 2021 r. pod patronatem Rady Naukowej Instytutu Historycznego US. Początkowo odbywało się na koniec semestru zimowego i semestru letniego. Zostało zainicjowane w celu stworzenia doktorantom miejsca prezentacji koncepcji swoich prac i dyskusji nad najnowszymi wynikami badań.