W dniach 08-12.05.2023 r. gościła w naszym Instytucie w ramach programu Erasmus+ prof. Khatuna Diasamidze z Państwowego Uniwersytetu im. Szoty Rustawelego w Batumi (Gruzja). Dn. 11.05 nasi studenci mieli okazję posłuchać podczas zajęć dr. Krystiana Szudarka wykładu p. Profesor o historiografii gruzińskiej nt. drugiej wojny światowej, zaś później zaproponowaliśmy pracownikom i studentom otwarty wykład gościnny poświęcony udziałowi Polaków w walce o niepodległość Gruzji po pierwszej wojnie światowej. Pobyt p. Profesor umożliwił ciekawą wymianę doświadczeń badawczych. Rozpoczynający się na uczelni w Batumi projekt naukowy o dwudziestowiecznej historii stosunków polsko-gruzińskich daje szansy na owocną współpracę z naszym środowiskiem akademickim. Za nowe perspektywy oraz inspirujące wykłady w dobrej atmosferze dziękujemy! გმადლობთ (gmadlobt)!