22 czerwca, z rąk Rektora US prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, akt powołania na dyrektora Międzynarodowego Ośrodka Badań Interdyscyplinarnych w Kulicach, odebrał prof. dr hab. Jörg Hackmann. Międzynarodowy Ośrodek Badań Interdyscyplinarnych (MOBI) w Kulicach powstał jako jednostka badawczo-dydaktyczna Uniwersytetu Szczecińskiego zarządzeniem Rektora US z 7 maja 2021 r. Nowy ośrodek ma zostać rozpoznawalną marką Uniwersytetu Szczecińskiego w działaniach umiędzynarodowienia uczelni. Głównym zakresem aktywności MOBI będzie współpraca naukowa na pograniczu polsko-niemieckim oraz w szerszym kontekście międzynarodowym, szczególnie w regionie Bałtyku. Celem Ośrodka jest prowadzenie edukacji społecznej oraz wymiana naukowa i transfer wiedzy w czterech obszarach: rozwój regionalny, współpraca regionów przygranicznych, umacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz dyskusji problemów migracji w perspektywie współczesnej i historycznej.