Po rozstrzygnięciu konkursu – https://bip.usz.edu.pl/…/asystent-w-grupie-pracownikow… – Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego ma od dn. 15.02.2023 r. nowego pracownika, zatrudnionego na stanowisku asystenta w grupie pracowników badawczych. Jest nim mgr Stanisław Boridczenko, doktorant studiów III stopnia na Uniwersytecie Szczecińskim, autor kilkunastu artykułów, które ukazały się m.in. na łamach prestiżowych czasopism zachodnioeuropejskich. Tylko w latach 2021-2022 opublikował swoje prace w takich periodykach jak „The Historical Journal” – 140 pkt, „Die Welt der Slaven. Internationale Halbjahresschrift für Slavistik” – 200 pkt, „The Soviet and Post-Soviet Review” – 100 pkt oraz „Res Historica” – 100 pkt, Historia Slavorum Occidentis – 100 pkt; Rocznik Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej – 100 pkt; Revolutionary Russia – 70 pkt. Podczas studiów doktoranckich otrzymał stypendia z programu Bekker NAWA, Fundacji z Brzezia Lanckorońskich, programu CEEPUS, PROM oraz Laboratorium im. Richarda Pipesa. W roku 2022 został wyróżniony przez Ministra Edukacji i Nauki stypendium dla wybitnych młodych naukowców (edycja 17), a w 2020 był laureatem konkursu na najlepszego młodego naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Panu Magistrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!