24-26.03.2022 r. odbędzie się w Międzynarodowym Ośrodku Badań Interdyscyplinarnych (MOBI) Uniwersytetu Szczecińskiego konferencja międzynarodowa pt. „Baltic Ports. Exchange, Conflicts, Entanglements” (Bałtyckie miasta portowe. Wymiana, konflikty, historia powiązana). Program konferencji można pobrać TUTAJ. Na konferencji planowany jest m.in. panel poświęcony pamięci profesora Edwarda Włodarczyka. Wydarzenie związane jest również z nadaniem w 2020 r. tytułu doktora honoris causa prof. Michaelowi Northowi. Konferencja dofinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania) jako część projektu „Dwa uniwersytety nad wspólnym morzem / Zwei Universitäten, ein gemeinsames Meer”, FMP-0349-20.