Dn. 26.04.2023 r. w Instytucie Historycznym gościł Jego Ekscelencja Ambasador Australii w Polsce, p. Lloyd Brodrick, który wygłosił wykład pt. „Poland – Australia: Common history, contemporary challenges”. Po wykładzie odbyło się również spotkanie, podczas którego o perspektywach współpracy z JE Ambasadorem rozmawiali dr hab. Pierre-Frédéric Weber, prof. US, zastępca dyrektora Instytutu Historycznego, prof. dr hab. Adam Makowski – koordynator wydarzenia oraz dr Paweł Migdalski. Relację ze spotkania JE Ambasadora Australii ze studentami i pracownikami Instytutu przygotowało Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego, która niebawem będzie dostępna na kanale YouTube Instytutu Historycznego US.