Dn. 25.03.2022 r. odbyło się drugie spotkanie w cyklu „Instytut Historyczny zaprasza. Spotkania z historią dla uczniów szkół ponadpodstawowych”, który organizuje nasz instytutowy zespół ds. współpracy ze szkołami na czele z dr hab. Małgorzatą Machałek, prof. US. Ponad 100 uczennic i uczniów z kilku szkół średnich ze Szczecina i okolic uczestniczyło w zajęciach prowadzonych przez pracowników Instytutu Historycznego. Interesujące wykłady wygłosili:dr hab. Radosław Ptaszyński, prof. US (Marzec’68. Wielka polityka i małe historie) oraz prof. dr hab. Tomasz Sikorski (Narodowa Demokracja – biała i czarna legenda), a ciekawe warsztaty przeprowadzili dr hab. Eryk Krasucki, prof. US(Wykres gorączki, czyli o PRL z perspektywy momentów przełomowych), dr hab. Małgorzata Machałek, prof. US(Tajemnice obrazów. Jak analizować źródła ikonograficzne), dr Tomasz Ślepowroński (Jak zaczęła się zimna wojna? Układ sił politycznych na świecie w latach 1945-1949) oraz dr hab. Rafał Simiński (Skąd wiemy o Krzyżakach to, co wiemy, czyli małpy mistrza Jungingena).

Miło nam było gościć uczennice i uczniów z następujących szkół ponadpodstawowych:

Zespół Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach

II Liceum Ogólnokształcące Stargard

Technikum Technologii Cyfrowych

XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

Liceum Ogólnokształcące w Szczecińskiej Szkole Florystycznej

Serdecznie zapraszamy na kolejne edycje!