Szanowni Absolwenci i Absolwentki Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, wcześniej Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytutu Historii, a także studiów historycznych w Wyższej Szkole Pedagogicznej i Wyższej Szkole Nauczycielskiej. W tym roku akademickim obchodzimy Jubileusz 55-lecia akademickiego nauczania historii. Z tego okazji tworzymy w Instytucie Historycznym ARCHIWUM SPOŁECZNE, w którym chcemy zebrać fotografie dokumentujące życie studenckie i codzienność akademicką od początku, tj. od czasów Wyższej Szkoły Nauczycielskiej. Prosimy więc Was o podzielenie się z nami swoimi wspomnieniami zatrzymanymi w kadrach fotografii. Wszystkich, którzy chcieliby przekazać zdjęcia lub ich kopie do Archiwum Społecznego Instytutu Historycznego US prosimy o kontakt mailowy: dyrektor.his@usz.edu.pl lub telefoniczny do sekretariatu IH: 91 444 33 00 (w godz. 08:00-15:00) w celu ustalenia szczegółów przekazania fotografii.